„Качеството на съвременната българска литература за деца, както и намаляващият интерес на самите деца към книгите, често е обект на обсъждане в общественото пространство.
Определям като своя кауза да помогнем на децата да открият света на книгите. Уверена съм, че когато предложим на едно дете качествена книга – правилно оформление, илюстрации и съдържание – не е необходимо да му напомняме да чете.
За да могат повече деца да четат книгите ми, изпращам дарения на библиотеките из страната. Приказките ми обикалят училищата с помощта на инициативата на Българската библиотечно-информационна асоциация и фондация „Детски книги“ за насърчаване на четенето – „Пътуващите сандъчета“ (www.libchest.com).
Защото образванието и възпитанието на нашите деца има значение!“
Книгите на Цвета Белчева можете да намерите в…
Хиполенд
Фантастико (в големите магазини)
За Книжарници и търговци на едро: ТАТ Криейтив, БОРСА БОЛИД, ет. 2, офис 25
За директни поръчки, моля изберете полето „Поръчай“ от главното меню. Ако сте малка книжарничка и искате да продавате нашите книги, моля пишете ни на tsvetabook@gmail.com. Нашите книги пътуват винаги с автограф!